Pasta med rød pesto & krabbe
Pasta, Pesto, Perfekt 🇮🇹🦀
Ingredients
Rød pesto
- g Soltørket tomat
- ss Pinjekjerner (ristet)
- stk Hvitløk (Bakt)
- g Parmesan
- g Olivenolje (av god kvalitet)
Pasta og krabbe
- g Krabbe
- g Mel (tipo 00)
- g Mel (semolina)
- stk Egg
- g Ricotta
- stk Salt til smak
Instructions
Her går det helt fint å kjøpe tørket pasta i den formen du vil - ellers så har du kanskje potet til overs og kan lage Gnocchi? Her er bestemmer du selv, men om du ønsker å lage Cavatelli for hånd - har du oppskriften her
Pasta
Alle ingrediensene røres sammen, og eltes til en fast deig. La deigen hvile i plastfilm eller zip-lock-pose i kjøleskapet i 2 timer før bruk.
Kjevle deigen flat på ca 1,5 cm høyde. Kutt så videre i strimler på 1,5 cm som rulles i litt durum- eller semolinamel.
Kutt strimlene videre i 1 cm knotter. Plasser individuellt knottene på en gnocchispade og stram deigen rundt tommel eller baksiden på en skje.
Man kan forme på utallige måter; bruke gaffel, gnocchi-spade eller cavatelli-sveiv. Felles for alle - er at de stort sett kokes al dente i saltet vann. I ca. 4 minutter.
Rød pesto
Ha alle ingredienser i en blender (kan også bruke stavmikser. Ha det da i en skål)
Kjør til en glatt og homogen masse. Er den for fast, tilsett mere olje. Smak til med salt.
Ha den røde pestoen over pastaen, og tillsett krabbe. Pynt gjerne med pinjekjerner, parmesan og en klunk olivenolje
Nyt!
Rød pesto
Pasta og krabbe
Leave a rating
What do you think of the recipe? Give us honest feedback so others can see how it turned out.
Something went wrong. Try again.